Лениногорскида янгын куркынычсызлыгы буенча киңәшмә үтте

2019 елның 15 марты, җомга

Мэриянең утырышлар залында Лениногорск районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов рәислегендә янгын куркынычсызлыгы буенча өстәмә чаралар турында киңәшмә узды.

Киңәшмәдә Лениногорск муниципаль районының гадәттән тыш хәлләр комиссиясе әгъзалары, предприятие, оешма, республика министрлыклары һәм ведомстволары территориаль бүлекчәләре, шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре катнашты.

Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов җитәкчеләрне агымдагы атнада Лениногорск районы территориясендә үткәрелгән чаралар һәм алдагы чорга чаралар планы турында тыңлады, хезмәтләргә бу юнәлештә эшне дәвам итәргә кушты.

Районның торак фондында профилактик эшләр үткәрү өчен 25 профилактик төркем эше оештырылган, алар составына янгын-коткару гарнизоны хезмәткәрләре һәм хезмәткәрләре, аерым постлар, социаль хезмәт хезмәткәрләре, авыл җирлекләре вәкилләре, полиция хезмәткәрләре, газ хезмәте, электр челтәрләре, идарәче компанияләр хезмәткәрләре һәм территориаль иҗтимагый үзидарә рәисләре керә.

Шәһәр урамнарында янгын куркынычсызлыгы чараларын үтәү турында таләпләр белән белешмәлек тарату буенча эш алып барыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: