март, 2017 ел
җомга

21 мартта  8 дән 12.00 сәгатькәчә республика буенча Росреестр идарәсе «Бердәм кайнар линия көне” үткәрә.

Ул «Дача амнистиясе» белән бәйле яңалыкларга кагылачак.

Хәзерге вакытта гариза һәм запросларның кайбер төрләрен Росреестр www.rosreestr.ru сайтында бирергә була:

“Наша победа” республика конкурсына заявкалар 15 майгача кабул ителә. Анда 30 яшькәчә яшьләр катнаша ала.

Шәһәрнең "Яшьлек" спорткомплексында мини-футбол буенча уку йортлары командалары арасында узган ярышлар тәмамланды.

Кичә, 16 мартта, кызлар көч сынашты.

“Исток-Башлангыч” үзәгендә үткән Әти-әниләр университеты утырышы «Право на детство без насилия» темасына багышланган иде.

Әлмәттә Ф. Яруллин исемендәге яшь музыкантлар республика конкурсы үтте. Шәһәребенең балалар музыка мәктәбенә йөрүчеләр анда актив катнашты.

Үзәк китапханәдә әлеге атналык дәвам итә. 15 мартта шәһәрнең яшь шагыйрьләре белән очрашу булды.

15 март көнне 18 сәгать 37 минутта "01" телефонына янгын чыгу турында хәбәр керә. Янгын сүндерүчеләр килгәндә, Фәррахов урамындагы шәхси мунча башыннан куе төтен чыга торган була.

Чыңгыз Айтматов әсәре буенча әзерләнгән ике пәрдәле драманы Әтнә дәүләт  драма театры артистлары куйды.

Премия алу өчен 10 -17 яшьлекләр катнаша ала, материаллар татарча да, русча да булырга мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: