май, 2017 ел
чәршәмбе

Мэриянең актлар залында район  башлыгы Рәгать Хөсәенов җитәкчелегендә Җиңү көнен бәйрәм итү әзерлеге буенча предприятие һәм оешма җитәкчеләре белән киңәшмә үтте.

Үзәк мәйданда

9.00 – “Мәңгелек ут” янында митинг.

5 майда Пенсия фонды идарәсе тарафыннан “Кайнар линия” эшләячәк.

“Үлемсез полк” йөреше 9 майда узачак бәйрәм чаралары кысаларында үтәчәк.

Район һәм шәһәр ветераннар советында Марс Исхаков җитәкчелегендә “Лениногорскилыларның Үлемсез полкы” маршын уздыру эшен активлаштыру буенча фикер алыштылар.

«Яшьлек» спорткомплексында яшь спортчылар көч сынашты. Алар йөгерде, озынлыкка сикерде, башка төрле күнегүләр ясады. 57 кеше катнашты: 44 малай һәм 13 кыз. Җиңүчеләр: Роман Петров, Рафаэль Мухаметвалеев, Артём Васильев, Даниил Рохлин, Ян Коваль, Мария Матягина, Елизавета Годованник, Яна Иванова.

Еш кына тормыш төрледән-төрле куанычлар китерә. Лениногорск шәһәре ГХАТ бүлегендә инде менә бишенче пар игезәк балаларның тууы рәсми рәвештә теркәлде. Маркосян Армен белән Габриелян Сюзанна гаиләсе икенче тапкыр әти-әни булып игезәк ир балалар алып кайттылар. Аларга Макс белән Марк исеме бирделәр.

Алар - Миләүша Глухова һәм Исхаков Айрат – Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм идарәсе хезмәткәрләре. Аларның номинациясе  «Видео работы. Интервью» медиаконкурса «Мы – это мир».

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: