май, 2017 ел
дүшәмбе

Лаеш районының Никольское авылында “Каравон” рус халык бәйрәмендә безнең районнан “Россиянка” ансамбле дә катнашып кайтты. Ансамбль Тимерьюл станциясе күпфункцияле үзәгендә эшләп килә.

"НАСКО" АҖ ел саен Бөтенроссия балалар  рәсем конкурсы оештыра. Быел ул 12 кат үтте.

21 май – СПИД корбаннарын искә алу көне. Әлеге авыру эпидемиягә әйләнеп бара инде. Мәдәният сарае белгече А.Ильина  «Желание летать» ансамбле белән берлектә (җит - Р.Вильданова) 20 майда  «Стоп ВИЧ/СПИД» акциясен үткәрде.

Ул 20 - 21 июльдә Мәскәүдә үтә. Конгресс әлеге тармак җитәкчеләренең белемнәрен күтәрүгә юнәлдерелгән, хезмәттәшләр белән тәҗрибә уртаклашырга да була.

19 майда 14.00 сәгатьтә Мәдәният сараенда  «Живи здраво» чарасы үтте. Ул СПИД корбаннарын искә алу көненә һәм тәмәкесез көнгә багышланган иде. Сәхнәдә үзәк район хастаханәсе баш табибы урынбасары Фәния Миннебаева чыгыш ясады, видеоматериал күрсәтелде.

Казанда узган «Өченче буын” пенсионерлар спартакиадасында Лениногорскиның җыелма командасы актив катнашты.

Рәсми рәвештә Ислам динен кабул итү көненә багышлап уздырылган “Изге Болгар җыены”на район башлыгы Рәгать Хөсәенов җитәкчелегендә безнең район һәм шәһәрдән алтмыш кешелек делегация барды.

22 майда «Эфир»телеканалында Росреестр идарәсе бүлек  начальнигы Илнур Галеев җир участокларыннан файдалану, әлеге өлкәдәге күзәтчелек турында сөйлиячәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: