июнь, 2017 ел
җомга

9 июньдә иртән 8 нче мәктәпнең волонтерлар отряды лагерьгп йөрүче балалар белән бергә “Бодрое утро” акциясен үткәрде.

12 июньдә,  сәгать иртәнге  10нан 20.00 кә кадәр шәһәрдә юллар ябылачак: Ленин проспектыннан  Булгаков урамына кадәр.

Майның соңгы декадасында балаларның тәрәзәдән егылып төшеп, 5 тапкыр җәрәхәт алу очрагы билгеле булды. Муниципаль районның балигъ булмаганнар эше буенча комиссиясе сезне кисәтә:

27 июньдә Мәгариф идарәсе бинасында республикада бала хокуклары буенча вәкил Гүзәл Удачина республика прокуроры урынбасары Олег Даминов белән берлектә гражданнарны кабул итә. Анда бала хокукларын  һәм алар мәнфәгатьләрен яклау сораулары буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин.

Ул 12 июньдә уза, “Берлин өчен көрәш” тарихи уенында катнашалар алар. 9.00 сәгатьтә башлана.

Тиздән малларга азык әзерләү вакыты җитә. Шуны күздә тотып, республика авыл хуҗалыгы министрлыгы вәкилләре районнарда азык әзерләү техникаларын карап-күзәтеп чыга, эшкә әзерлеген билгели. 8 июньдә шундый тикшерү безнең районда да үтте.

8 июньдә «Наркотикларсыз тормыш” республика акциясе кысаларында «Исток-Башлангыч» үзәгендә волонтер Гыльметдинова патронажлык иткән районда спорт чарасы үтте. Балалар бик теләп катнаштылар, алар өчен күңелле уеннар оештырылды.

Ул теркәү өчен документларны электрон рәвештә бирү буенча алып барыла.

Хөрмәтле лениногорскилылар! Сезне - Россия көне белән котлыйм.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: