октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Росреестры икенчел торак сатып алганда игътибар ителергә тиешле кайбер үзенчәлекләрне әйтте. Сатып алу проөессын гел контрольдә тотарга кирәк, торакны гына тугед, ә сатучыны да. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.

11 октябрьдә үзәк китапханәдә  Юрий Бормотовның «Вишневое лето» китабы тәкъдир ителде. Анда шәһәребез шагыйрьләре, студентлар катнашты. Алар автор белән аралаша алды, сорауларын бирде.

Лениногорскиның балалар сәнгать мәктәбе республика хөкүмәтенең грантына лаек булды. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.

2017 елның 10 октябрь аенда Лениногорск шәһәрендә Рамил Наиль улы һәм  Венера Фәрит кызы Мустафиннар гаиләсендә игезәк балалар Динар һәм Данияр уллары туу куанычы булды.

8 октябрьдә  «Нефтяник» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбендә хокей буенча республика беренчелеге календарь уеннары үтә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: