гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

21 гыйнварда  район башлыгы кубогына картинг буенча «Республика көньяк-көнчыгышының кышкы кубогының 2нче этабы” ярышлары үтәчәк.  Ярышлар 8.00 сәгатьтә башлан, узу урыны -  Лениногорск шәһәре, Белинский урамы 47нче йорт.

Лениногорск Туган якны өйрәнү музеенда шул исемдәге күргәзмә эшли. 10 гыйнварда анда 10 нчы мәктәпнең 4 “Б” сыйныфы укучылары булды, дип хәбәр иттеләр музейдан.

4 - 8 гыйнварда Лениногорск Боз сараенда хоккей Идель буе федераль округы зона уеннары үтте.   Анда Казанның «Ак Барс», Түбән аманың «Нефтехимик», Әлмәтнең «Нефтяник», Кузнецкның «Рубин»,Лениногорскиның «Нефтяник» командалары катнашты. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.
Югары Осланда үткән  MIX-COMBAT буенча ярышларда (ударно- борцовская техника в полный контакт как в стойке, так и в партере) безнекеәр икенче урын алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: