гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе
16 гыйнварда томан көтелә, дип хәбәр итәләр синоптиклар. Болытлы көн булачак, кар яварга мөмкин. Төнлә -6..-10º, аязган вакытта -13º; көндез -4..-7º. Юлларда бозлавык.

Фатир, йорт, яисә җир участогын милек итеп рәсмиләштергәндә хата китәргә мөмкин.

2017 елның 18 декабреннән Россия Президентын сайлау буенча сайлау кампаниясе башланды.
Иң яхшы ТОСны билгеләү буенча республика һәм муниципаль конкурс игълан ителде.
16 гыйнварда Н. Кудашев исемендәге балалар музыка мәктәбе сезне Николай Максимович Кудашевның 80 еллыгы уңаеннан оештырылачак Хәтер кичәсенә чакыра.

Янгыннарның күпчелеге көнкүрештә килеп чыга. Моның хәл итү юлы бар: торак йортларда төтен турында сигнал бирүче сигнализаторлар урнаштыру.

Шәһәрдәге Ю.Гагарин исемендәге Балалар китапханәсендә "101" ярдәмгә ашыга" дигән тамаша узган.

10 -12 гыйнварда Лениногорскида «Россиянең олимпия ярышлары, резервның беренче кубогы» бөтенроссия ярышлары үтте. Анда Казан, Әлмәт, Лениногорск, Түбән Новгород, Екатеринбург, Уфадан килгән спортчылар катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: