гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Ул  Россиядә футбол буенча FIFA дөнья чемпионатын үткәрергә әзерлек һәм аны үткәрү мәсьәләләре белән бәйле. Бу турыда тулырак сайтның рус телендәге вариантында.

Республика хезмәт, мәшгулҗлек һәм социаль яклау министрлыгы 2018 елның 1 гыйнварыннан минималь хезмәт хакы артуы турында хәбәр итә.

Узган ялда Лениногорск ЗАГСында аниме пати узды.

23 гыйнварда   8.00 - 12.00 сәгать аралыгында республика буенча Росреестр идарәсе күчемсез милекне электрон юл белән теркәү буенча “ Кайнар линия көне” үткәрә. Лениногорскилылар (8-85595)5-44-59 телефоннары буенча идарәнең Лениногорск бүлегенә шалтырата ала.

20 - 21 гыйнварда Лениногорскида чаңгыда трамплиннан сикерү буенча яшүсмерләр арасында "Олимпия өметләре, резервның кече кубогы"ны 10нчы этабы бөтенроссия ярышлары үтте, дип хәбәр итә.  Анда Әлмәт, Санк-Петербург, Уфа һәм Лениногорскилылар катнашты.

Конкурсның максаты- хезмәтне саклауны пропагандалау һәм белгечләрнең хезмәтне саклау буенча белемнәрен тикшерү.

21 гыйнварда төн уртасында янгын сүндерү бүлегенә шәһәрдәге Спортивная урамындагы тулай торакта янгын чыгуы турында хәбәр килә.

20 гыйнварда Марий Эл республикасының көрәш клубында ярышлар үтте, анда безнекеләр дә катнашты.

19 гыйнварда «КЦСОН «Исток-Башлангыч» үзәге социаль педагогы  ПДН инспекторы белән берлектә, 12нче лицей укучылары өчен шул исемдәге чара үткәрде.

19 гыйнварда каршы төндә  Лениногорскида  традицион төнге литургия узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: