февраль, 2018 ел
дүшәмбе

Татарстан синоптиклары алдагы көннәргә фаразларын җиткерде. 5 февральдә Татарстанның күпчелек районнарында буран дәвам итә. Җил көньяктан, тизлеге секундына 10-15 метр, көчәйгәндә – 20, урыны белән 25 метрга кадәр җитә. -1..-6 градус салкын, юлларда кар көртләре хасил булачак, дип хәбәр итә ТР Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсенең матбугат хезмәте.

Бүген ул Яңа Чыршылы, Писмән, Ивановка һәм  Тимәш авылы җирлекләрендә үтте.

Лениногорскиның беренче балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе манежында бүген ГТО нормативлары тапшырдылар.

Лениногороскиның Никахлашу сараенда сугышта катнашкан кешеләрнең хатларыннан торган күргәзмә эшләде.

Район һәм шәһәрдәге “кар машиналарын тикшерү буенча рейдлар дәвам итә. 5 февральгә тупланган мәгълүматлар буенча, тикшерелгән ун машинаның өчесе  җитешсезлекләре булган килеш кулланылган, дип хәбәр итә Лениногорск буенча баш дәүләт инженер-инспекторы Илнур Галимов.

«Логос» үзәге белгече Диләрә Мотазина  волонтерлар белән пенсионерлар, ветераннар Портнова Фекла Архиповна һәм Портнов Василий Николаевичка ярдәм итү акциясе үткәрде.

13 - 18 февральдә Гимнастика үзәгендә (Сыртланова ур, 6ннчы йорт) Европа Чемпионы исемен алу өчен ярышырга иң осталар җыела. Анда Европаның 38 иленнән 400 спортчы катнашыр, дип көтелә.

2 февральдә ил Россия хәрби даны көнен – Сталинград янында фашистларны җиңгән көнне билгеләп үтте.

2017 елдан физик затларга налоговый вычет, ул кадастр бәясе буенча салллымны киметү белән бәйле.

Иске Куак мәктәбе укучылары Бөек Ватан сугышы ветераны Василий Коршин янында булдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: