февраль, 2018 ел
сишәмбе

Хөрмәтле шәһәр халкы һәм кунаклар! 10 февральдә 09.00 сәгатьтән 13.00гә кадәр чаңгы ярышы үткән урында вакытлыча юл ябылачак. Юл Тукай урамы, 2нче йорттан “Пушка” чишмәсенә кадәр ябыла. Маршрутыгызны алдан ук планлаштырыгыз.

Хөрмәтле район һәм шәһәр халкы! Татарстан Президенты карары буенча, Лениногорск муниципаль районыннан республика югары судына присяжный утырышчылар һәм федераль судьяларның эшен тәэмин итүче присяжный утырышчыларга кандидатлар формалаштыру эше алып барыла.

Мондый хәбәр иткеч һавадагы төтеннән чыгып эш итә. Ул каты тавыш бирә һәм йоклаган кешене дә уята. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантыннан укыгыз.

Лениногорскида «Райхан” кафесында – Шашин урамы, 37нче йорт, аракы сатуда закон бозу очрагы ачыкланган. Әлеге җитешсезлек буенча админиистратив җаваплылыкка тару һәм штраф каралган.

8 февральдә «Бердәм Россия”  партиясенең иҗтимагый кабул итү бүлмәсендә  (Булгаков ур. 1а йорт, ЗАГС бинасы) лениногорскилыларны Татарстан Дәүләт Советы депутаты Ринат Шәфигуллин кабул итә. Кабул итү 16.00 сәгатьтә башлана. Алдан язылу өчен телефон: (5-16-11 һәм  5-25-89) Белешмә өчен телефон: (5-16-11 һәм 5-25-89).

Шәһәрнең 2нче спорт мәктәбе шәкертләренә Мәскәүдә шахмат буенча узган Халыкара кубок ярышларында бәхет елмайды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: