февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген мэриянең актлар залында район башлыгы Рәгать Хөсәенов рәислегендә наркотикларга каршы комиссиянең чираттагы утырышы үтте.

Синоптиклар мәгълүматы буенча, 1 урыны белән томан көтелә, явымсыз.

Хезмәт законы өлкәсендәге закон бозуларны лениногорскилылар “Халык контроле” порталына хәбәр итә ала.

Ул 1 марттта булачак, 13.00 дән 20.00 сәгатькә кадәр барачак.

28 февраль көнне Г.Тукай исемендәге Үзәк китапханәдә “Исемнәр бакчасында” дип аталган аулак өй кичәсе узды.

2017 елда 141 кеше янгыннан зыян күрде.

Хәзерге вакытта Росреестрның  дәүләт хезмәтләре порталында www.rosreestr.ru гариза һәм запрослар бирергә мөмкин.

21 - 26 февральдә шәһәрнең «Олимпия резервы” спорт мәктәбенә йөрүчеләр  Пермь краеның Чайковский шәһәрендә Россиянең спорт мәктәпләре арасында узучы кышкы спартакиадада катнаштылар.

5 мартта Лениногорскига халыкара спорт мастерлары, “Ефәк юл” һәм “Африка Эко Рейс” раллиеның күп тапкыр җиңүчеләре Дмитрий Сотников һәм Антон Шибалов киләчәк.

«Исток - Башлангыч» үзәгендә 26 февральдә шул исемдәге спорт чарасы үткәрелде. Анда микрорайонның 20 яшүсмере катнашты.  Һәркемнең кәефе күтәренке иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: