март, 2018 ел

Синоптиклар мәгълүматы буенча, 15 мартта республикада җилнең көчәюе көтелә.

Киңәшмәдә район башкарма комитеты җитәкчесе Владимир Друк, хәрҗи комиссар Рөстәм Мисбахов, мәшгульлек үзәге вәкилләре, миграция буенча бүлек начальнигы Лилия Юнысова һәм башкалар катнашты.

13 мартта КНИТУ-КАИның Лениногорск филиалында район башлыгы Рәгать Хөсәенов студентлар белән очрашты.

24 мартта 11.00 сәгатьтә сезне “Юбилейный” паркында узачак “Нәүрүз” бәйрәменә чакыралар.

Лениногорскида "Юбилейный" паркын төзекләндерү буенча җәмәгать тыңлаулары үтте. Анда район башлыгы Рәгать Хөсәенов, төрле хезмәт җитәкчеләре һзм халык катнашты. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантында.

2018 ел Россия МЧСында куркынычсызлык мәдәнияте елы, дип игълан ителде.

13 мартта Язгы игелеклелек танасы кысаларында Район Балалар Думасы активистлары әдәби кичә үткәрделәр.

3 мартта Лениногорск балалар сәнгать мәктәбенә нигез салган Мәснәви Хәертдиновка 94 яшь тулган булыр иде.

12 марттан башлап 21 мартка кадәр Татарстанда туберкулезны профилактикалау буенча ункөнлек уза. Ул Бөтендөнья туберкулез белән көрәш көненә (24 март) туры китерелгән.

Язгы игелеклелек атналыгы уңаеннан, Лениногорск китапханәләрендә Лев Толстойга багышланган чаралар үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: