март, 2018 ел

Күчемсез милек белән ниндидер эш башкарганда аеруча игътибарлы булу кирәк.

Татарстан синоптиклары көчле буран һәм кар фаразлый. Бу хакта ТРның гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе хәбәр итә.

Һәр каникул саен шәһәребезнең “Ихлас” мәчете балалар өчен ял итү мөмкинлеге тудыра.

«Ровесник» клубы Язгы игелеклелек атналыгында катнаша, шул уңайдан язучы иҗатына багышланган тематик сәгать үтте.

Россия күләмендә узучы әлеге конкурс авыл җирлекләрендә лидерларны ачыклауны күз алдында тота.

Урмышлы авылы китапханәсендә елга-күлләр турында сөйләшкәч, балалар кызыклы факт ачканнар: пластилин кисәкчеге суда бата, ә менә аңардан кечкенә “коймак” әвәләп, суга салсаң – батмый. Алар китапханәче Гөлия апалары белән берлектә “Безнең сулар һәрвакыт чиста булсын” дигән экологик сәяхәткә чыкканнар.

Яңа Шөгер авылы мәчетендә “Мөслимәт” мөселман хатын-кызлары җәмгыятенең җыелышы үтте.

Карда, шул ук вакытта сазлыклы җирдә йөри торган машиналарга техник күзәтү үткәрелде.

Яшьләрнең «Будет чисто» экологик хәрәкәте «Цвети, моя Республика» онлайн экоквестына заявкалар кабул ителүе турында хәбәр итә.

Шушы көннәрдә мәктәп укучылары арасында финанс грамоталыгы буенча узган республика конкурсына нәтиҗәләр ясалды, җиүчеләр арасында лениногорскилы да бар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: