март, 2018 ел
пәнҗешәмбе

12 мартта ил буенча “Үлем белән кайда саталар, хәбәр ит” акциясенең беренче этабы старт ала.

29нчы балалар бакчасында 29ны, 4нче һәм ЮХИДИ идарәсе белән берлектә, “Яшь җәяүле” чарасы үтте.

Статистика мәгълүматлары буенча, 1 мартка эш хакы буенча бурыч 13,299 мең сум тәшкил итә.

Туган якны өйрәнү музеенда  «Элек ничек уйнаганнар» чарасы эшкәртелеп, үткәрелә ашлады.

Быел озак көттереп килгән яз көчле су басу алып килергә мөмкин, дип хәбәр итә, дип хәбәр итә Лениногорск буенча гадәттән тыш хәлләр идарәсе.

Шөгер мәктәбенә кунаклар килде, алар бадминтон уйнау кирәк-яраклары бирделәр, мәктәп укучыларының да, укытучыларының да төрле ярышларда уңышлы чыгыш ясавын теләделәр.

Мәдәният сараенда “Милләт гүзәле” бәйгесе узды. Халыклар дуслыгы йорты һәм Мәдәният сарае оештырган бәйгедә  рус, чуаш, мордва, татар, әрмән, үзбәк милләтеннән кызлар катнашты.

12 мартта көндез 76 яшьлек пенсионер ханымның ишеген ике ир-ат шакый.

Республика Дәүләт комитеты тарафыннан 2018-2019 ау сезонына ау ресурсларын алу күләмен билгеләү өчен материаллар әзерләнә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: