апрель, 2018 ел
якшәмбе

Салым инспекциясе 2017 елда алынган керемнәрне декларацияләүнең 3 майда төгәлләнүе турында хәбәр итә. Әгәр соңга калсагыз, сезне штраф көтә, дип кисәтә салым инспекциясе.

Мәгариф идарәсенең актлар залында һөнәри конкурс һәм спорт ярышларында җиңгән педагоглар бүләкләнде. Район башлыгы Рәгать Хөсәенов грамоталары һәм грантларына түбәндәге педдагоглар ия булдылар:

2018 елның 1 июненнән , законга туры китерелеп, Россия салым инспекциясе сайтында салым сере режимы алынган мәгълүматлар бастырылып чыгарылачак.

Ул  23 - 29 апрельдә үтеп, Лениногорск китапханәләре анда актив катнашты.

Президенты указы нигезендә, 1 майдан минималь хезмәт хакы күләме 11 163 сумга кадәр арта. Шул рәвешле, ул яшәү минимумы белән тигезләшәчәк. Моңа кадәр минималь хезмәт хакы күләме 9489 сум, яки яшәү минимумының 85 процентын тәшкил итә иде.

Авыл хуҗалыгы производствода травма алу куркынычы югары булган тармак булып тора. Былтыр, мәсәлән, районыбызның ике хуҗалыгында кеше үлеменә китергән ике бәхетсезлек очрагы булган.

«Логос» үзәгендә Бөтендөнья хезмәтне саклау атналыгына багышланган төрле чаралар үтте.

Министрлык «Академия творческой молодежи Республики Татарстан» белән берлектә, “Безнең Җиңү” дигән конкурс үткәрә.

“Ул сугыш җырларын башкару” темасына багышлана һәм 6 майда узачак.

Майда 12 сәгатьтә “Эссен” кибетендә. Тулырак: (885595) 6-56-49.

Лениногорск эчке эшләр бүлегенә 41 яшьлек бер ир шалтыратып, үзен алдауларын хәбәр итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: