июнь, 2018 ел
сишәмбе

12 июнь – Россия көнендә В Лениногорске в День России 12 июня 2018 года сосЛениногорскида бәйрәм чаралары үтәчәк. Барыгызны да көтеп калабыз.

Клубниканы ничек сайларга, бу сорау күпләрне борчыйдыр.

5 июнь көнне Г.Тукай исемендәге Үзәк китапханә хезмәткәрләре һәм Ю.Гагарин исемендәге Балалар китапханәсе хезмәткәрләре  КЦСОН «Исток-Башлангыч»та татар халкының иң олы бәйрәмнәренең берсе- Сабантуй бәйрәмен үткәрделәр.

9 июньдә  14:00 сәгатьтә Туган якны өйрәнү музеенда республиканың халык рәссамы Олег Кульпинның күргәзмәсе ачылар.

2 июньдә  "Форпост" үзәге коллективы һәм  «Ровесник» клубы балалар өчен бәйрәм үткәрде.

17 июньдә Ивановка янындагы каенлыкта Сабантуй бәйрәме узачак. Ул сәгать 10да башлана.

Черкиләр күп төрле авырулар таратучылар булып та торалар.

Якшщмбе иртәнге 5ләр тирәсендә Сходнево-Чертанлы авылында бер йортта янгын чыкты, дип хәбәр итә республика гадәттән тыш хәлләр идарәсе сайты.

“Бердәм Россия” партиясенең «Тарихи хәтер»  проекты кысаларында, 21 июньнән 22сенә каршы төндә “Хәтер шәме” акөиясе үтәчәк, ул сугыш башлануның 77 еллыгына багышлана.

Хөрмәтле экологлар, табигатьне саклау өлкәсе хезмәткәрләре!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: