июль, 2018 ел
сишәмбе

Республика гидрометцентры мәгълүматлары буенча, 18 июльдә республика территориясендә көчле яңгыр явачак.

“Күргәзмәгез өчен олы рәхмәтебезне җиткерәбез! Картиналарыгыз искиткеч! Сез үз эшегезнең остасы”. Әлеге хис-кичерешләрне кемдер күргәзмәне оештыручыларның үзләренә үк әйтеп китә, ә икенче берәү  истәлеккә дәфтәр битенә язып калдыра.

Яшьләр өчен түбәндәге конкурслар оештырыла: «МОЯ ЗАКОНОТВОРЧЕСКАЯ ИНИЦИАТИВА» һәм тикшерү эшләре конкурсы: «МЕНЯ ОЦЕНЯТ В XXI ВЕКЕ».

Янгын чыгуның сәбәбе булып, күп очракта кеше факторы тора. Урманда янгын китереп чыгармас өчен кагыйдәләрне белергә кирәк.

Эшкә урнашырга ярәдәм итү һәм квалификаөияне артыру максатында, Лениногорск мәшгульлек үзәге эшсез гражданнарны укырга чакыра.

Каникул вакытында эшләп алу яшьләргә үзләрен яңа эштә сынап карарга ярдәм итә.

-Ике атна элек командировкада булдым, 4 көнгә кунакханәгә урнаштым. Аннан киткәндә, түләгәндә, миннән зур суммада акчалар сорадылар. Администратор кыйммәт булуын мине уятканнары өчен өстәлде, дип аңлатты. Поездга соңга кала идем, түләргә туры килде. Бу – законлымы?

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: