Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында кисәтү - консультация

2024 елның 1 мае, чәршәмбе

Хөрмәтле гражданнар! «Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохит мониторингы идарәсе» фдбудан:

3-5 майда Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән көнчыгыш һәм көньяк районнарда -1 градуска кадәр кырау төшү көтелә.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе хәбәр итә:

Салкын булу сәбәпле, авыл хуҗалыгы культуралары чәчәкләр һәм  культуралар һәм җылылык сөюче үсемлекләр зарарлану һәм һәлак булу куркынычы арта. Белгечләр агачларны саклау буенча чаралар күрергә киңәш итә.

Бәла – каза очрагында сез һәрвакыт бердәм ашыгыч хезмәтләр чакыру номерына мөрәҗәгать итә аласыз «112». Шалтыратулар тәүлек әйләнәсе һәм шәһәр һәм кәрәзле телефоннардан бушлай кабул ителә.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсенең" ышаныч телефоны " 8 (843) 288-46-96.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: