Лениногорскиның «Исток-Башлангыч» социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә Җиңү көненә багышланган чаралар узды

2024 елның 8 мае, чәршәмбе

Бөек Җиңүнең 79 еллыгын бәйрәм итү кысаларында Лениногорск районындагы «Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлеге хезмәткәрләре волонтерлар белән берлектә акция үткәрделәр.

Хезмәткәрләр һәм волонтерлар көче белән ветераннарга бушлай социаль-көнкүреш хезмәтләре күрсәтелде.

Тол хатыннарны, сугышта катнашучыларны, тыл хезмәтчәннәрен өйдә эшләүчеләр котлады, алар башкарган батырлыклары өчен бүгенге буын исеменнән рәхмәт сүзләрен кабул иттеләр, үз чиратында алар шул истәлекле көннәр турында истәлекләре белән уртаклаштылар.

Социаль хезмәткәрләр һәм волонтерлар Бөек Җиңү символын – Георгий тасмаларын ясадылар һәм тараттылар.

Чираттагы тапкыр социаль хезмәтләр алучылар «Җиңү тәрәзәләре» акциясенә кушылдылар, социаль хезмәткәрләр һәм волонтерлар ярдәмендә йортларның тәрәзәләрен Җиңү символикасы белән бизәделәр.

Шәһәр зиратларында Бөек Ватан сугышында катнашучыларның җирләнгән урыннарын төзекләндерү яхшы традициягә әверелде.  Социаль хезмәткәрләр ветераннарның каберләрен җыештыру буенча чаралар үткәрделәр.

Авыл җирлекләренең социаль хезмәткәрләре шәһәр коллегаларыннан калышмый. Волонтерлар белән бергә алар якынлашып килүче Җиңү бәйрәме белән котладылар, йорт яны территорияләрен җыештырдылар. Шулай ук хезмәткәрләр көче белән авыл җирлекләрендә хәрби дан һәйкәлләрен төзекләндерү буенча чаралар үткәрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: