Лениногорскида эшкуарлар белән онлайн-очрашу узды

2020 елның 21 мае, пәнҗешәмбе

Бүген Лениногорскида ZOОM видеоэлемтә чаралары буенча эшмәкәрләр белән онлайн-очрашу узды. Очрашу Татарстан Республикасы Президентының эшмәкәрләр хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкиле Фәрит Габделганиев һәм Лениногорск муниципаль районы башлыгы Рәгать Хөсәенов катнашында узды.

Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов Фәрит Солтан улына мондый очрашуны оештыруда инициатива күрсәткәне өчен рәхмәт белдерде.

«Кабул ителгән Карарлар нигезендә кече һәм урта бизнесның күп кенә субъектлары эшчәнлегенә карата чикләү чаралары билгеләнде. Чаралар үз вакытында кабул ителде, дип саныйм, чөнки пандемия таралу шартларында безнең район бу күрсәткеч буенча лидер булмаган авырулар саны буенча. Иң зыян күргән тармаклар исемлегенә кече һәм урта эшкуарлыкның 746 субъекты керде. Аларның күпчелек өлеше ваклап сату, автоташу, көнкүреш хезмәтләре күрсәтү һәм җәмәгать туклануы өлкәсендә үз эшчәнлеген гамәлгә ашыра. коронавирус инфекциясе таралу белән бәйле вәзгыять районның икътисадый үсешенә бик үк яхшы йогынты ясамады. Районның алга таба динамик үсеше өчен, безнең өчен бик мөһим, бизнесны саклап калу», - диде Рәгать Хөсәенов.

Алга таба эшмәкәрләр Фәрит Габделганиевка һәм республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләренә турыдан-туры биргән сорауларга күчтеләр. Очрашуда «Виктория» КФХ, «Спутник» ҖЧҖ, «Раздолье» ҖЧҖ, шәхси эшмәкәрләр, хезмәт этләре үрчетү клубы һәм үз-үзләрен эш белән тәэмин итүчеләр катнашты.

Эшмәкәрләр һәм бизнесменнар үзләрен кызыксындырган сорауларга киңәйтелгән җаваплар алды.

Очрашу нәтиҗәләре буенча Лениногорск районы башлыгы әлеге чарада катнашкан өчен кече һәм урта бизнес вәкилләренә рәхмәт белдерде.

"Бик күп кыенлыкларга карамастан, барлык кадрлар составын саклап, эшләүне дәвам итәсез. Көн бик мөһим!», - дип ассызыклады район башлыгы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: