Чираттагы Ишегалды бәйрәме нефтьчеләр микрорайонында яшәүчеләрне җыйды

2020 елның 6 августы, пәнҗешәмбе

5 августта нефтьчеләр микрорайонындагы Толстой урамы буенча урнашкан 13-нче номерлы ТОС тарафыннан «Жилсервис»ҖЧҖ хезмәт күрсәтү оешмасы белән берлектә Ишегалды бәйрәме узды.

Лениногорск районы башлыгы исеменнән котлау сүзләре белән Лениногорск шәһәре башлыгы урынбасары Гөлфирә Рафикова чыгыш ясады. Ул кыскача гына шәһәрнең социаль-икътисади үсеше, алда торган юбилей көннәре турында сөйләде һәм микрорайонда яшәүчеләргә күтәренке кәеф теләде.

Аннары Лениногорск муниципаль районының ТИҮләргә ярдәм иткәне һәм микрорайон тормышында катнашканы өчен рәхмәт хаты белән анда яшәүче Альбина Вафина бүләкләнде.

“Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” хәйрия акциясе кысаларында микрорайонның беренче сыйныф укучыларына мәктәп портфельләре әзерләнде, балаларга шәһәр Советы депутатлыгына кандидат итеп Лениногорск Рәмис Галиев һәм Рөстәм Миңнәҗев тапшырылды.

13 нче ТОС рәисе урынбасары «Татмедиа» АҖ директоры һәм баш мөхәррире Әнисә Мельниковка тыгыз хезмәттәшлеге һәм ТОС эшчәнлегенә ярдәм итүе өчен Рәхмәт хаты һәм истәлекле бүләк тапшырды.

Көн дәвамында 13 нче ТОС үз микрорайонында яшәүчеләр өчен бәйрәм программасы әзерләнгән иде: «Мин синең белән горурланам  туган ягым» асфальтында ясалган рәсемнәр, «Тизрәк әйлән-бәйлән уйныйк» уен программасы, футбол, волейбол уеннары, микрорайонда яшәүчеләрнең иҗат эшләре күргәзмәсе, Гүзәлия Вәлиуллинага хәйрия адреслы ярдәм.

Шәһәрдәге ишегалды бәйрәмнәре дәвам итә: ‪6 август көнне 18:00 сәгатьтә Җиңүгә 50 ел проспекты, 9-9а йорты ишегалдында балалар мәйданчыгында. Бәйрәмдә барысын да көтәбез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: