10 нчы ТОС микрорайонында яшәүчеләр өчен ишегалды бәйрәме

2020 елның 14 августы, җомга

13 августта чираттагы Ишегалды бәйрәме Куйбышев урамы, 46-48 нче йорт, 10нчы ТОС тарафыннан «АРГО» ҖЧҖ белән берлектә оештырылган ишегалды мәйданчыгында яшәүчеләр өчен уздырылды.

Бәйрәмнең рәсми өлешендә Лениногорск муниципаль районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов сәламләү сүзләре белән чыгыш ясады, кыскача шәһәр һәм районның социаль-икътисади үсеше турында сөйләде, барысына да яхшы кәеф теләде.

Коронавирус йогышы таралуга юл куймау сәбәпле, әлеге чаралар өч этапта, иртән һәм кичен уза.

ТОС ярдәме һәм микрорайон тормышында катнашканы өчен Лениногорск муниципаль районының Рәхмәт хаты белән Ираида Суркова бүләкләнде.

«Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» хәйрия акциясе кысаларында микрорайон укучыларына мәктәп кирәк-яраклары һәм портфельләр тапшырылды, аларны балаларга «Татарстан Республикасы ДОСААФның Лениногорск АШ» җитәкчесе Ирина Чумарина тапшырды.

Шәһәрдә Ишегалды бәйрәмнәре дәвам итә: 14 августта 17: 00 сәгатьтә Володарский урамы буенча урнашкан «Тимер юл " КҮФдә узачак. Шулай ук бәйрәмнәр 17,18,19 августта узачак. Барыгызны да бәйрәмдә көтеп калабыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: