Лениногорск районы башлыгы, шәһәр мэры Рәгать Хөсәенов сайлауларда беренчеләрдән булып тавыш бирде

2020 елның 11 сентябре, җомга

Бүген, шулай ук 12, 13 сентябрьдә Татарстанда Татарстан Президентын һәм җирле үзидарә органнарына депутатлар сайлау уза. 11 һәм 12 сентябрь алдан тавыш бирү көннәре булып санала. Ә бердәм тавыш бирү көне статусы 13 сентябрьгә беркетелгән.

Беренчеләрдән булып Лениногорск муниципаль районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов 1809 нчы сайлау участогында тавыш бирде.

Сайлау участогы геофизиклар микрорайонының 13 нче номерлы мәктәбе бинасында урнашкан.

Тавыш бирү процедурасы санитар-эпидемиологик куркынычсызлык чараларын үтәп уза, сайлаучының ишегендә температураны, участокларда кешеләр хәрәкәте маршрутын үлчиләр, агымнар кисешмәсен өчен уйланылган. Керү бер яктан булачак, чыгу юлы - икенче яктан.

Сайлау процедурасы санитар куркынычсызлыкның барлык чараларын күреп уза, шул исәптән сайлау комиссиясе әгъзалары битлек, перчаткалар, халатлар белән тәэмин ителгән, биналар даими рәвештә җилләтеләчәк һәм дезинфекцияләнәчәк. Участокларда битлек режимын саклау таләп ителә.

Барлык сораулар буенча сез Лениногорск шәһәре территориаль сайлау комиссиясенә 8 (85595) 5-13-80  һәм Лениногорск районы территориаль сайлау комиссиясенә (8 (855595) 5-48-96 номеры буенча мөрәҗәгать итә аласыз.

Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов барлык лениногорскилыларны сайлауларда актив катнашырга, гражданлык позициясен күрсәтергә чакырды.

Тавыш бирү процедурасы ахырында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов 13-нче номерлы мәктәпнең спорт мәйданчыгында физик культура дәресе узган укучылар белән аралашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: