Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов «эшлекле дүшәмбе» дә яңа җитәкчене тәкъдим итте

2021 елның 18 гыйнвары, дүшәмбе

Бүген гомумшәһәр планеркасында район һәм шәһәр тормышының актуаль мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, аны Лениногорск муниципаль районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов предприятие, оешма, республика министрлыклары һәм ведомстволарының территориаль бүлекчәләре, шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре белән видеоконференцэлемтә аша уздырды.

«Эшлекле дүшәмбе» нең эше Бөгелмә районара почтамтының Лениногорск филиалы яңа җитәкчесен тәкъдим итү белән башланып китте. Ул-Илдар Салих улы Сираев. Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов аңа яңа вазыйфасында уңышлы һәм нәтиҗәле эш теләде.

Аннары полиция башлыгы урынбасары Александр Алексеев район территориясендә оператив хәлләр һәм бүлек хезмәткәрләре тарафыннан бер атна эчендә башкарылган эшләр турында доклад белән чыгыш ясады.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге чираттагы тапкыр шәһәр һәм район халкын уяу булырга һәм мошенникларның һәм телефон җинаятьчеләренең хәйлә-мәкерләренә бирешмәскә чакыра. Әгәр дә сез җинаятьчеләрнең корбаны булсагыз-02 яки 112 телефоннары аша полициягә хәбәр итегез.

Җитәкчеләр узган атнадагы хәлләр, планнар һәм оператив хәл итү өчен булган проблемалар турында сөйләделәр.

Лениногорск үзәк район хастаханәсе баш табибы Рим Амеров барлык халыкны коронавирус инфекциясенә каршы вакцинация үтәргә чакырды.

«Лениногорск районы һәм Лениногорск шәһәренең барлык халкы «Лениногорск үзәк район хастаханәсе»нең  прививка кабинетына (5-05-15 телефоны буенча 204 нче кабинет) һәм МСЧ поликлиникасының прививка кабинетына (9-09-50 телефоны буенча 18 нче кабинет) мөрәҗәгать итә алалар», - дип билгеләп үтте Рим Әмеров.

Эшлекле дүшәмбе ахырында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов алдагы атнага эш өчен төп бурычларны билгеләде:

1. Автомат янгын хәбәрләрен урнаштыруны дәвам итү, янгын куркынычсызлыгы буенча контрольне көчәйтү;

2. Район территориясендә коронавирус инфекциясе таралу куркынычын киметү өчен санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәү эшен дәвам итәргә;

3. Шәһәрдә һәм районда кар чистарту, территорияне җыештыру.

4. Лениногорск муниципаль районында халык җыеннарын үткәрү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: