Лениногорск политехник көллияте базасында «Яшь профессионаллар» төбәк чемпионаты этабы узды

2021 елның 20 гыйнвары, чәршәмбе

19 гыйнвар көнне «Лениногорск политехник көллияте» базасында «Бухгалтер исәбе» компетенциясе буенча Татарстан Республикасының «Яшь профессионаллар»(WorldSkills Russia) региональ чемпионатының челтәр этабы узды.

Һөнәри осталык конкурсында Минзәлә, Зәй, Буа, Яр Чаллы, Чистай, Актаныш, Бөгелмә, Әлмәт, Лениногорск шәһәрләреннән 15 катнашучы катнашты.

Конкурсның баш эксперты-Әхмәтҗанова Лилия Тәбрис кызы, экспертлар эшен мәйданчыкта оештырды. Конкурс эшләрен бәяләүдә республиканың белем бирү учреждениеләреннән 5 эксперт катнашты. Конкурсның челтәр этабында 2020-2021 елларда Татарстан Республикасының «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Russia) республика этабында катнашу өчен 6 конкурсант сайлап алынды.

Экспертлар һәм аларны озатып йөрүче конкурсантлар өчен «Лениногорск политехник көллияте»  буенча экскурсия оештырылды, анда кунаклар көллиятнең матди-техник базасы белән таныштылар һәм мәгариф учреждениесе эшчәнлеге белән таныштылар. Моннан тыш, кунакларга Шөгер авылы нефть музеена экскурсия тәкъдим ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: