Лениногорск районында табигый газ (метан) базарын үстерү мәсьәләләре буенча киңәшмә

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

Бүген мэриянең утырышлар залында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов рәислегендә компрессивлаштырылган табигый газ (метан) базарын үстерү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды, киңәшмәдә шулай ук Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Марат Миңнебаев һәм «Газпром газ-мотор ягулыгы» ҖЧҖ директоры урынбасары Александр Карпов катнашты.

Киңәшмәгә Советның һәм Башкарма комитетның ведомство карамагындагы учреждениеләре, бюджет учреждениеләре, транспорт, торак-коммуналь, төзелеш, сәнәгать предприятиеләре, агросәнәгать комплексы җитәкчеләре, авыл җирлекләре башлыклары, кече һәм урта бизнес вәкилләре чакырылган иде.

«Транспорт чараларын метанга күчерүне стимуллаштыру программалары турында» гы мәсьәлә буенча «Газпром газ-мотор ягулыгы» ҖЧҖнең Урта Идел филиалының коммерция бүлеге начальнигы Артур Әхмәтҗанов чыгыш ясады.

«Татарстан Республикасы Энергия ресурсларының нәтиҗәле технологияләре үзәге» ДАУ директоры урынбасары Илгиз Хәйруллин Дәүләт һәм муниципаль транспорт чараларын метанга үзгәртеп кору мәсьәләсе белән чыгыш ясады.

Метанда транспорт чараларын эксплуатацияләү куркынычсызлыгы турында «Сынау лабораториясе 16» ҖЧҖ директоры Радик Хәкимов чыгыш ясады.

Транспорт чараларын метанга үзгәртеп кору процедуралары турында «шанс компанияләр төркеме» ҖЧҖ башкарма директоры Эдуард Куприянов, «РариТЭК Холдинг» АҖнең үзгәртеп кору хезмәтләрен сату бүлегенең баш белгече Владимир Семенов һәм «газодизель системалары» ҖЧҖ директоры Тигран Иванов чыгыш ясады.

Район башлыгы Рәгать Хөсәенов транспортны газ-мотор ягулыгына күчерү буенча дәүләт программасын тормышка ашыруда активрак катнашырга чакырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: