ТР Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсе җитәкчелеге катнашында юл хәрәкәте иминлеге буенча комиссиянең киңәйтелгән утырышы

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

Бүген мэрия утырышлар залында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов рәислегендә ТР буенча ЭЭМ ЮХИДИ идарәсе башлыгы урынбасары Дамир Бикмөхәммәтов катнашында юл хәрәкәте иминлеге буенча комиссиянең киңәйтелгән утырышы узды.

Утырышта комиссия әгъзалары, шулай ук авыл җирлекләре башлыклары, шәһәр һәм район мәгариф учреждениеләре җитәкчеләре, ММЧ вәкилләре катнашты.

"2022 ел һәм 2023 елның 2 ае нәтиҗәләре буенча районда аварияләрнең барлык төп күрсәткечләрен киметүгә ирешелде, әмма тынычлана алмыйбыз, һәр юл-транспорт һәлакәте-фаҗига, шулай ук барыбыздан да көн саен тырышып эшләүне таләп итүче күп кенә сораулар һәм проблемалар бар», - дип кереш сүз белән мөрәҗәгать итте район Башлыгы Рәгать Хөсәенов.

"Юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү һәм юл-транспорт һәлакәтләре санын һәм аларның нәтиҗәләренең авырлыгын  киметү чаралары турында" Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлегенең ЮХИДИ бүлеге башлыгы Айдар Хаҗиев хәбәр итте.

"Даими пассажирлар ташуны гамәлгә ашыручы транспорт чараларының техник торышын контрольдә тотуны оештыру, шулай ук йөртүчеләрне транспорт чаралары белән идарә итүгә кертү турында"  "Спутник" ҖЧҖ директоры Елена Безрукова, "Черемшанское АТП" ААҖ директоры Виктор Плотников һәм "ТранссервисЛениногорск " ҖЧҖнең әйдәп баручы инженеры Ринат Габидуллин чыгыш ясады.

Мәгариф идарәсе башлыгы Вагиз Санатуллин белем бирү учреждениеләрендә балалар юл-транспорт травматизмын профилактикалау буенча эш оештырылуы турында хәбәр итте.

«Татарстан Республикасында юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү чаралары турында»  ТР Президенты Указының һәм «Татарстан Республикасында юл хәрәкәте иминлеген арттыру, юл-транспорт һәлакәтләрен киметү, аларның нәтиҗәләрен киметү чараларын гамәлгә ашыру турында»  ТР Министрлар Кабинеты карарының үтәлеше хакында комиссия секретаре,  Лениногорск районы башкарма комитеты эшләр җитәкчесе Марат Якупов чыгыш ясады.

Киңәшмә тәмамлангач, Дамир Бикмөхәммәтов Татарстан Республикасы һәм Лениногорск районы территориясендәге юл-транспорт хәле турында сөйләде, шулай ук комиссия эшен югары бәяләде һәм юл-транспорт травматизмын профилактикалауга зур өлеш кертүен билгеләп үтте.

Рәгать Хөсәенов системалы эшне дәвам итәргә, урам-юл челтәрен тотуда ачыклана торган кимчелекләрне бетерү чараларын күрергә, тизлек режимын үтәүне тикшерү өчен рейдлар үткәрергә, пассажирлар (шул исәптән балалар) йөртүче предприятиеләр эшчәнлеген контрольдә тотуны көчәйтергә, һәр факт буенча балалар һәм яшүсмерләр катнашында оешма өчен юл-транспорт һәлакәтләре үткәрүне тәэмин итәргә йөкләмә бирде.

Киңәшмә бүләкләү тантанасы белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: