Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов «эшлекле дүшәмбе»киңәшмәсен уздырды

2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

Бүген мэриянең утырышлар залында Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов предприятиеләр һәм оешмалар  җитәкчеләре белән «эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсен үткәрде.

Беренче мәсьәлә буенча район территориясендә иҗтимагый һәм террорчылыкка каршы куркынычсызлык турында Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге башлыгы Руслан Бәдретдинов хәбәр итте.

Ул үз игътибарын узган атнада активлашкан мошенникларга юнәлтте. Полиция бүлегенә алдарлар  хәйләләренә эләккән гражданнардан мөрәҗәгатьләр килүен дәвам итә.

Хөрмәтле лениногорскилылар! Сезгә акчагызга игътибарлы булырга һәм акча күчергәндә мәгълүматны җентекләп тикшерергә кирәклеген искәртәбез! Якыннарыгызны һәм танышларыгызны кисәтегез, сөйләгез, мошенникларга алдарга мөмкинлек бирмәгез.

Аннары янгын куркынычсызлыгы, янгынга каршы махсус режим мәсьәләләре белән Лениногорск районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактика эшләре бүлеге начальнигы, эчке хезмәт подполковнигы Дамир Вильданов һәм 66 янгын сүндерү бүлеге начальнигы Алексей Быков чыгыш ясады.

Барлык җитәкчеләр узган атнада башкарылган эшләр турында хәбәр иттеләр, шулай ук киләсе атнага һәм май бәйрәмнәренә эш планын тәкъдим иттеләр.

Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов барлык җитәкчеләргә билгеләнгән планнарны үтәү турында күрсәтмә бирде.

1. Май бәйрәмнәрен үткәргәндә куркынычсызлыкны көчәйтергә, шулай ук мошенниклар турында аңлату кампаниясен көчәйтергә.

2. Май бәйрәме көннәрендә барлык хезмәтләрнең: янгын сүндерү, авария хезмәте, гадәттән тыш хәлләр, медицина хезмәтләренең әзерлеген тикшерергә;

3. Барлык үлем очракларын анализлау, шулай ук барлык ялгыз яшәүчеләрне тикшерү;

4. Чүп җыештыру, МАФларны тиешле хәлгә китерү, шулай ук агачлар һәм куаклар утырту буенча ишегалларында эшне дәвам итәргә;

5. Лениногорск шәһәрендә җәмәгать транспортында эшләү өчен Д категорияле машина йөртүчеләрне эзләү эшен дәвам итәргә;

6. «Безнең ишегалды»программасы буенча җәмәгать киңлекләрен һәм ишегалларын төзекләндерү буенча уза торган тавыш бирү дәвам итә,  тавыш бирү өчен сылтама: https://gorodsreda.tatar.ru/ яки "ТР хезмәтләре" порталында. Конкурс 2024 елның 30 апреленә кадәр дәвам итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: