октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

11 октябрьдә  10.00 - 13.00 сәгатьтә Россия Федерациясе Президенты кабул итү бүлмәсендә хәрби хезмәткә чакыру сораулары буенча “кайнар линия” узачак.

6 - 8 октябрьдә шәһәребездә КВН буенча республика чемпионаты мәктәбе оештырылды.

Зәй шәһәрендә узган грек-рим көрәше буенча ярыштан безнең егетләр призлы урыннар алып кайтты.

6 октябрьдә Мәдәният сараенда шул исемдәге чара үтте. Анда өлкән яшьтәге үзешчән сәнгатьтә катнашучыларны балалар - «Барби» төркеме һәм «Браво» студиясенә йөрүчеләр сәламләде.  Балалар концерт әзерләгән иде. Чара чәй эчү белән тәмамланды.

Республиканың Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгы «Академия творческой молодежи Республики Татарстан» иҗтимагый оешмасы белән берлектә, 2009 елдан  «Кадрлар резервы республика проектын тормышка ашыра.

Шәһәрдә шимбә көнне ярминкә узды. Яңгыр явуга карамастан, халык килә, йөри, үзенә ошаган сыйфатлы азык-төлекне юнь бәядән алды.

6 октябрьдә 12 нче лицей базасында  А.С.Пушкин исемендәге фәнни-гамәли конференция үтте. Анда укытучылар «Литературоведение», «Лингвистика», «Проба в искусстве», «Юбилейная», «Круглый стол» юнәлешләре буенча эшләде.

2017 нчы елның 7 нче октябрьдә Лениногорск шәһәренең ЗАГС бүлегендә 600- нче  бала теркәлде. Владимир исемле малай Парфенченко Михаил һәм Наталья гаиләсендә икенче бала булып дөньяга килде.

Өлкәннәр көне уңаеннан, «Исток-Башлангыч» үзәге базасында өлкәннәргә бушлай юридик ярдәм күрсәтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: