декабрь, 2017 ел
сишәмбе

5 декабрьдә Туган якны өйрәнү музее хезмәткәрләре 14нче коррекция мәктәбендә булды һәм “Минем халкым әкиятләре” дигән чара үткәрде.

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе һава шартларының бозылуы хакында кисәтә.

Республиканың авыл хуҗалыгы һәм азык төлек минситрлыгы тарафыннан «Электронная ярмарка» интернет-проекты эшләтеп җибәреләчәк.

7 декабрьдә Инвалидлар декадасы кысаларында Татарстан Республикасы буенча Россия реестры идарәсе сәламәтлекләре ягыннан мөмкинлекләре чикләнгән гражданнар өчен күчемсез милекне теркәү сораулары буенча “Бердәм кайнар линия көне” оештырачак.

Елга-күлләр юка боз белән капланды, ләкин бу әле боз өстенә ныклап аяк басарга, курыкмыйча керергә дигән сүз түгел. Бу хакта Гадәттән тыш хәлләр идарәсе ел саен кат-кат кисәтсә дә, бозга керүчеләр күренә.

4 декабрьдә «Исток-Башлангыч» үзәгендә инвалидлар көненә багышлап, “Игелекле куллар” чарасы үткәрелде.

7 декабрьдә  10.00 сәгатьтә мэриянең актлар залында район һәм шәһәр Советы депутатларының берләштерелгән сессиясе була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: