март, 2018 ел
чәршәмбе

Сез шәһәр һәм район территориясендәге кайсы парк, яисә сквер беренчедән булып төзекләндерергә тиеш, дип уйлыйсыз? Бу турыдагы фикерегезне белдереп, сораштыруда катнаша аласыз. Күпчелек тавыш җыйган объектлар 2019 ел төзекләндерү планына кертеләчәк.

Җир участогына түләгән салымнан кайбер категория гражданнар кире кайтара ала.

Шәһәребезнең 11нче гимназиясендә "Калфаклы татар кызы-2018" муниципаль бәйгесе узды.

26 мартта Лениногорск радиотелеүзәгендә планлы ремонт-профилактика ремонт эшләре үткәрелә.

“Татнефть” кубогына республиканың яшүсмерләр клублары арасында хоккей буенча финал уеннары башлана. Уеннарның календаре белән сайтның рус телендәге вариантында танышыгыз.

20  мартта үзәк китапханәдә Ольга Федорованың «На светлой стороне души» җыентыгын тәкъдим итү кичәсе үтте.

23-25 мартта чаңгыда трамплиннан сикерү буенча ачык республика беренчелеге узачак. Анда яшүсмерләр катнаша.

Күптән түгел Казанда “Россия ел укытучысы Татарстан Республикасында” бөтенроссия конкурсының региональ этабы узды.

Хоккей буенча авыл яшүсмерләре клублары арасында “Нефтяник” хоккей командасы кубогына ярышлар төгәлләнде.

Лениногорск буенча гадәттән тыш хәлләр идарәсе яз көне бозда сак булырга киңәш итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: