апрель, 2018 ел
чәршәмбе

Ел саен «Республиканың иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» конкурсы үткәрелә быел аңа 15 ел тула.

Студентлар өчен беренче бөтенроссия каналы 25 февральдән эшли.

20 - 28 апрель аралыгында  «ДоброГод» республика акциясе уза.

Россия Федерациясендә, шул исәптән Татарстан Республикасында да, 23 – 29 апрельдә “Европа иммунлаштыру атналыгы” үткәрү планлаштырыла. Бу чара  Бөтендөнья сәламәтлек саклау оешмасы инициативасы белән уздырыла.

Республика сулыкларында яз көне балык  тотуны тыю вакыты үзгәрде, дип хәбәр итә биологик ресурслар буенча дәүләт комитеты.

14 апрельдә Әлмәт районындарРеспубликакүләм конкурсның чираттагы этабы узды.

КНИТУ-КАИның Лениногорск филиалында район һәм шәһәр мәктәпләрең 10 сыйныфлары өчен семинар үтте.

Кадастр бәясе сезнең милкегезне бәйсез бәяләүчеләр тарафыннан бәяләү нәтиҗәсе.

Казанда пенсионерлар арасында компьютерны белүләре буенча көчләрен Түбән Чыршылыдан Салих һәм Рәмзия Фәзлирахмановлар сынады.

Мәгариф идарәсенең актлар залында район башлыгы Рәгать Хөсәеноов рәислегендә район һәм шәһәр эшчәнлеге сораулары буенча киңәшмә үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: