май, 2018 ел

28 майда илдә чик сакчылары гаскәренең 100 еллыгы билгеләп үтелә.

«Күңелле зонтик» конкурсы 2 июньдә түбән сулыкта узачак. Анда 5-12 яшьлек балалар катнаша ала. Конкурсның шартлары: катнашучылар зонтикларын гадәти булмаганча бизәргә тиеш. Баланың костюмы зонтигына туры килергә тиеш.

Бу көннәрдә 90 яшьлек юбилейларын тыл Минзифа Гильманова һәм  Әхтәм Мәрданов билгеләп үтте.

Синоптиклар мәгълүматтты буенча, 29 майда туфракка -1 градуска кадәр кырау төшәргә мөмкин.

29 май көнне сәгать 8.00-12.00 кадәр Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе "Кайнар линия" үткәрә. Югарыда билгеләнгән вакыт аралыгында сез Казанда (843)255-25-71 номеры буенча Росреестрның белгечесе Ильсия Казаковага мөрәҗәгать итеп, балалар катнашуы белән торакны алу яки сату үзенчәлекләре буенча сорауларга җаваплар ала аласыз.

Халыкара балаларны яклау көне 2 июньдә билгеләп үтеләчәк. Ул көн бәйрәм чараларына бай булачак.

26 майда туган якны өйрәнү музеенда 5нче мәктәп һәм 12нче лиөей укучылары республикахалык рәссамы Олег кульпин белән очрашты.

24 майда республика Президенты Р. Миңнеханов  әлаге агентство җитәкчесе  С.Чупшевой  белән берлектә Петербург халыкара экономик форумында стратегик иниөиативалар сайттттын эңшләтеп җибәрде: (http://i.tatarstan2030.ru/).

Хөрмәтле салым түләүчеләр! 1 июньдә законга туры китерелеп, Россия ФНСы сайтында салым сере алынган мәгълүматлар басылып чыгачак.

30 майда «Бердәм Россия”  партиясенең җирле бүлеге кабул итү бүлмәсендә, адресы:.Булгаков урамы, 1а йорт Россия ДӘүләт Думасы депутаты Р.Хөснулиным гражданнарны кабул итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: