май, 2017 ел
дүшәмбе

29 май кич белән 18.00 дә кич белән 30 майда көндез һәм кич көчле җил булуы мөмкин. Яңгыр да явачак.

Мэриядә үткән атналык планеркада район башлыгы Рәгать Хөсәенов  «Центр информационных ресурсов ЖКХ и С» директоры  Фәрид Фәрхетдиновка бүләк тапшырды. Предприятие  «Лучшая организация в сфере управления многоквартирными домами Республики Татарстан» республика конкурсында  җиңеп чыккан, аа кубок тапшырылды.

28 майда, 15.00 сәгатьтә "Лениногорскнефть" идарәсе лениногорскилылар һәм шәһәр кунаклары өчен традицион булган СПК-2 бәйрәме үткәрә.

27 һәм 28 майда ул Алабуга шәһәрендә үтте. Анда Россия һәм чит илдән 500ләп спортчы катнашты. Бездән Анатолий Буслаев (6 нчы мәктәп, тренеры Виталий Буслаев) һәм Тимур Гильмурадов (2нче мәктәп, тренеры Фарит Басыров). Тимур өченче урын алды.

27 майда Бөгелмә шәһәрендә грек-рим көрәше буенча "Дуслык" XXV Бөтенроссия турниры узды. Катнашырга Татарстаннан, Башкортстаннан, Оренбург өлкәсеннән 120 яшь көрәшче килгән иде.

Бәйрәмнең төп темалары – үзәк китапханәнең 60 еллыгы һәм Лениногорск үзәкләштерелгән китапханәләр системасы барлыкка килүгә – 40 ел. Китапханәчеләрне бәйрәмнәре белән шәһәр башлыгы урынбасары Гөлфирә Рафикова, мәдәният идарәсе начальнигы Гөлнара Зарипова катнашты.

30 майда республика Гостехнадзор идарәсе начальнигы урынбасары Мөнир Халиков лениногорскилыларны кабул итә.

Яшь рәссамнар десанты Экология елы уңаеннан, сәнгать мәктәбе укучылары өчен асфальтта рәсем ясау конкурсы үткәрелде.

26 майда Шөгер мәдәният йортында терлекчелеккә кагылышлы сорауларны үз эченә алган киңәшмә үтте.Аның эшендә республика авыл хуҗалыгы министры урынбасары Нәҗип Хаҗипов, район башлыгы Рәгать Хөсәенов, Татарстан авыл хуҗалыгы министрлыгының терлекчелектә нәсел эше идарәсе начальнигы Ришат Зарипов, көньяк-көнчыгыш район авыл хуҗалыгы идарәсе начальниклары, авыл хуҗалыгы предприятиеләре башлыклары, белгечләре катнашты.

Шәһәребездәге туган якны өйрәнү музее хезмәткәрләре балалар белән даими рәвештә төрле чаралар уздыра. Шушы көннәрдә “Парклар һәм скверлар елы” программасы кысаларында Павел Васильев исемен йөртүче 7 нче микрорайон паркына балаларны җыйдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: