август, 2017 ел
пәнҗешәмбе

“1 сентябрьдә тагын бер шатлыклы вакыйга - Корбан бәйрәмен дә билгеләп үтәбез. Әлеге изге бәйрәм сезгә көч өстәсен, барлык башлаган эшләрегез дә уңышлы булсын. Барыгызга да сәламәтлек, тынычлык телим” дигән сүзләр җиткерә ул.

3 сентябрьдә 14.00 сәгатьтә  «Юность» стадионында хатын-кыз командалары арасында футбол буенча республика Кубогы финалы уеннары узачак.

Татарстанның Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе хәбәр иткәнчә, 1 сентябрьдә республикада һәм башкалада аз болытлы, явым-төшемсез һава торышы көтелә.

30 август - Республика көнендә шәһәрдә мәдәни генә түгел, ә спорт чараларыы да үтте. "Юность" стадионында хатын-кызлар арасында футбол уены булды. Лениногорск командасы Казан командасы белән уйнады.

Республика көне уңаеннан, шәһәрнең барлык почмагындә бәйрәм гөрләде.

Хөрмәтле якташлар, күпмилләтле Татарстан халкы, сезне республика көне белән котлыйм.

25-27 августта шәһәребездә ике төр чаңгы ярышы буенча «Олимпийские надежды России, малый Кубок резерва» 4 этап Бөтенроссия ярышлары үтте. Анда Казан, Әлмәт, Түбән Тагил, Лениногорскидан  47 спортчы катнашты.

26 августта Яңа Шөгернең 100 еллыгына багышланган бәйрәм чарасы үтте.

Россия пенсионерлар Союзының Лениногорск бүлекчәсе эшләмәүче пенсионерларны компьютерга укырга чакыра.

Бәйрәм “Юбилейный” паркында үтте. Ул театральләштерелгән күренеш белән башланып китте. Бик күп кунаклар да килгән иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: