апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Анда ТОС рәисе урынбасарлары катнашты. Шәһәр башлыгы урынбасары Гөлфирә Рафикова катнашучыларны район башлыгының карары белән таныштырды.

Баулыда шахмат буенча ярышлар үтте. Анда сезондагы 7 блицтурнирда катнашкан уенчылар көч сынашты.

Җиңү бәйрәме алдыннан Хәтер айлыгы үткәрелә. Анда ел саен нефть техникумының беренче курс студентлары килә.  Бу юлы да алар бик кызыксынып Хәтер залы белән танышты.

«Лениногорскнефть» идарәсенең балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр Бөгелмәдә узган йөзү ярышында уңышлы чыгыш ясадылар.

Шушы көннәрдә район хуҗалыкларында язгы чәчү вакытында пестицидлар һәм агрохимикатлар белән эшләүче хезмәткәрләрне укыттылар.

Балаларга сәнгать турында Туган якны өйрәнү музеенда сөйләделәр. “Хатын-кыз дөньясы” күргәзмәсен 19нчы балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр дә карады.

5 апрель көнне Алабугада XIV республикакүләм яшь музыкантлар конкурсы узды.

2017 елның 5 нче апрелендә Лениногорск муниципаль районы ГХАТ бүлегендә 200 нче бала туу рәсми рәвештә теркәлде. Нарасый шәһәребезнең бала тудыру йортында 3 нче апрель көнне дөньяга килгән. Бәхетле әти-әни балага Роберт исемен яздырдылар.

Шәһәрнең туган якны өйрәнү музеенда 11 гимназия укучылары өчен "Без сайлаган юллар" дип аталган арт-манёвр уткәрелде.

Район һәм шәһәрдә пассажир һәм авыр йөк ташый торган автотранспортны тикшерә башладылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: